Do Bydgoszczy będę jeździł… czyli KSW 27 w Ipla.TV

Właściciele Konfrontacji Sztuk Walki – Martin Lewandowski i Maciej Kawulski nie przebierają w słowach mówiąc o osobach, które nie chcą płacić za transmisje PPV i wybierają pirackie streamy. Rozumiem ich. Szkoda, że słowami nie idą czyny, a produkt jest trefny.

Nie chcąc być posądzony o „złodziejstwo”, a jednocześnie chcąc obejrzeć dobrą galę MMA w dobrym towarzystwie postanowiłem wykupić PPV gali KSW 27. Korzystając z dobrodziejstw Smart TV i aplikacji Ipla wykupiłem dostęp w tejże za 40 złotych. Zaprosiłem znajomych, zamówiłem pizzę, włączyłem transmisję i… oto w dużym skrócie jak wyglądał nasz wieczór:

Najpierw było tak:

Potem tak:

1400441508382

A skończyło się tak:

20140517_233550

Reasumując: zapłaciłem 40 złotych za możliwość oglądania jakiegoś pirackiego streamu, który działał nieporównywalnie lepiej niż profesjonalna platforma wideo jednego z największych koncernów medialnych w Polsce. 

Już nawet nie chodzi o te 40 złotych, chodzi o zepsuty wieczór, rozczarowanie, nerwy i irytację. Zastanawiam się, z czego to wynika? Czy Polsatowi/Ipli/KSW brakuje serwerów? Ludzi? Umiejętności? Tak trudno ogarnąć transmisję w sieci dla kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy użytkowników? Co to za skala w porównaniu do gamepassów w NBA/NFL czy UFC?

I co dalej? Za jakiś czas Martin Lewandowski wyjdzie do wywiadu  i będzie mnie zachęcał do wykupienia kolejnej transmisji? Jaką mam gwarancję, że tym razem będzie lepiej? Niestety, jako abonent platformy NC+ nie mam innej możliwości wykupienia PPV. Pozostaje… jeździć do Bydgoszczy.

Czytaj także:

KSW37 – krajobraz po… Za nami KSW37. Gala z wielu względów bardzo udana, ale z powodu jednego wydarzenia oczy sportowej polski zwróciły się w kompletnie inną stronę. Wyst...
Losowanie półfinałów Pucharu Polski, czyli… co to było? "Dobry wieczór państwu. Jesteśmy tutaj w katakumbach stadionu Wisły Kraków..." zaczął całą uroczystość red. Mateusz Borek. Trudno o piękniejsze pods...
Porozmawiajmy o sporcie. Lubię pisać o sporcie, ale jeszcze bardziej lubię o sporcie słuchać. Chętnie przeszukuję sieć w poszukiwaniu interesujących audycji, podcastów, prog...