FIFA 14 z reprezentacją Polski, ale wciąż bez Ekstraklasy?

1000339_10151538080526345_599202564_n (2)

W tym tygodniu PZPN poinformował, że w najnowszej edycji najpopularniejszej piłkarskiej gry na świecie pojawi się w pełni licencjonowana drużyna reprezentacji Polski. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na rodzimą T-Mobile Ekstraklasę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Licencja oznacza m.in. że w grze w pełni odwzorowane zostaną stroje reprezentacji Polski. Porozumienie ma obejmować dwie najbliższe edycje gry – na rok 2014 i 2015. Co z Ekstraklasą? Trudno powiedzieć.

Wśród osób rozeznanych w świecie multimedialnej rozrywki w Polsce pojawiają się opinie, że o porozumienie między EA Sports, a Ekstraklasą S.A. nie jest łatwo. Mówi się, że z bliżej niewytłumaczalnych przyczyn nie ma wśród osób zarządzających Ekstraklasą wystarczającej woli i determinacji, aby sprawę doprowadzić do końca. To dość zaskakująca strategia, biorąc pod uwagę że w grze FIFA 13 możemy rywalizować w ligach takie jak australijska, koreańska, a nawet arabska.

Czy wśród osób decyzyjnych Ekstraklasy S.A. nie ma nikogo, kto dostrzegłby ogromny potencjał marketingowy takiej współpracy? Jak informował serwis Gram.pl FIFA 13 w Polsce sprzedała się w liczbie ponad 200 000 egzemplarzy, a na świecie trafiła do ponad 12 milionów graczy! Trudno o lepszy kanał dotarcia do kibiców i promocji rozgrywek. Ekstraklasa S.A. zdaje się chyba tego nie dostrzegać.

Kibic sobie poradzi. Nawet dziś można „trzynastkę” poprawić i dodać do niej polską ligę. To efekt pracy grupy zapaleńców, którzy przygotowują specjalny patch umożliwiający grę w naszych realiach. Lista przygotowanych elementów jest doprawdy imponująca i obejmuje nie tylko stroje i składy zespołów, ale nawet flagi, bandy, stroje sędziowskie ZINA czy nawet.. przyśpiewki kibiców! Zresztą, zobaczcie sami:

Dlaczego Ekstraklasa S.A. nie dostrzega potężnej wartości marketingowej wynikającej ze współpracy z EA Sports? Kiedy w końcu kibice na całym świecie będą mogli bez problemu zagrać w FIFĘ Legią, Lechem czy choćby Podbeskidziem? :)